Edukacja

Adaptacja w szkole podstawowej

Niewątpliwie fakt pójścia dziecka do placówki szkolnej to moment przełomowy zarówno dla samej pociechy jak i jej rodziców. To czas wielkich zmian, nie tylko w procesie edukacyjnych, ale również rozwojowym dziecka.

Aby ułatwić dziecku jak najlepsze funkcjonowanie w nowych warunkach należy spełnić szereg czynników, które znacznie wpływają na jego postrzeganie nowej szkoły. Przede wszystkim warto przedstawiać mu ten obiekt jako najlepszą szkołę podstawową w Warszawie. Co więcej, warto zapoznać dziecko z nią na długo przed pierwszym dzwonkiem. Kilka wycieczek na szkolne boisko czy oprowadzenie po korytarzach znacznie ułatwi mi szkolny start.

Nieco łatwiej dziecko przystosuje się do nowych warunków jeśli wybrana przez nas zostanie niepubliczna szkoła podstawowa w Warszawie. Przykładem może być sieć placówek Gaudeamus. Szkoły te są niewielkie a klasy kameralne, co pozwala stworzyć przyjazną i bezpieczną atmosferę. Każde dziecko traktowane jest tam indywidualnie, nie zapominając przy tym o wszelkich normach dydaktycznych.

Podobnie jest w innych dobrych szkołach podstawowych w Warszawie, tu można wspomnieć o placówce, jaką jest szkoła podstawowa Bemowo. Tutaj także proces przystosowawczy dzieci przebiega łagodnie a szkoła staje się niemal ich drugim domem, do którego chętnie wracają.

Nie można zapominać, że odpowiednia adaptacja dziecka w szkole podstawowej to również ogromna praca rodziców bowiem przygotowanie powinno przebiegać także w domu a wdrożona w ten proces musi być cała rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *