apteka stacjonarna internetowa
Zdrowie

Apteka stacjonarna czy internetowa?

Już jakiś czas temu pojawiła się konkurencja dla placówki, jaką jest apteka stacjonarna i nie mamy tutaj na myśli drogerii, w której możemy nabyć część produktów aptecznych czy stacji benzynowych, na jakich dostaniemy doraźne leki na bóle różnego pochodzenia czy pierwsze objawy przeziębienia. To apteki internetowe, które zaczynają działać coraz prężniej.

Ich zaletą jest fakt, iż bez wychodzenia z domu możemy zamówić niezbędne lekarstwa 7 dni w tygodni i 24 godziny na dobę. Cieszy również to, że produkty dostępne w sklepach internetowych tego rodzaju mają zwykle niższą cenę. Główną wadą jest natomiast fakt, iż na lekarstwa musimy czekać – w zależności od wybranej formy przesyłki od 2 do nawet 7 dni. Nie każdy może sobie na to pozwolić biorąc pod uwagę na przykład regularne przyjmowanie leków. Niekorzystne jest również to, że przy wyborze leków nikt nie może nam doradzić, nie zaproponuje tańszego zamiennika czy nie poinformuje o promocji cenowej na przykład na lek o tym samym działaniu – o tym musimy dowiedzieć się sami przeglądając kolejne podstrony apteki internetowej.

Apteka stacjonarna nadal święci triumfy – placówek jest na tyle dużo, że każdy bez problemu może dokonać zakupów nie oddalając się od miejsca zamieszkania dalej aniżeli kilka przecznic. Co więcej, leki otrzymujemy od razu, nawet w nocy. Funkcjonują bowiem dyżury nocnych aptek a żeby takowe znaleźć wystarczy wejść na stronę internetową i wpisać dowolne hasło, typu „Apteka 24h Wrocław”. Dzięki temu znajdziemy punkt, w którym nabędziemy potrzebne środki o każdej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *