oczyszczalnia przydomowa ekologiczna
Dom

Co trzeba wiedzieć przed budową zbiornika na paliwo?

Budowa własnego zbiornika, w którym można przetrzymywać olej napędowy to dobre rozwiązanie szczególnie dla właścicieli gospodarstw rolnych. Nie muszą oni tracić czasu i pieniędzy na ciągłe dojazdy do stacji benzynowych, a wszystkie maszyny mogą tankować na swoim podwórku. Trzeba jednak wiedzieć, że korzystanie z takiego zbiornika wiążę się z paroma dodatkowymi elementami i przy jego usytuowaniu należy przestrzegać konkretnych reguł.

Zbiornik na paliwo powinien przede wszystkim pochodzić od zaufanego producenta oraz posiadać wymagane atesty i certyfikaty. Podczas napełniania zbiornika musimy zwrócić uwagę na to, czy jest on szczelnie połączony z cysterną, aby paliwo nie wydostało się na zewnątrz. Powinniśmy też zwrócić uwagę na to, czy właz rewizyjny jest skonstruowany w taki sposób, by nie było w przyszłości problemów z czyszczeniem beczki. Dobre zbiorniki na paliwo są także wyposażone w urządzenia pomiarowe zawartości i czujnik niskiego poziomu oleju napędowego.

 

W zależności od własnych potrzeb, na rynku można zaopatrzyć się w zbiorniki o różnej pojemności. Dla mniejszych gospodarstw najlepszym rozwiązaniem będą pojemniki mniejsze niż 2500 litrów, dzięki czemu nie trzeba będzie ich rejestrować i poddawać kontroli. Większe natomiast muszą być sprawdzane przez podmiot zewnętrzny co 2 lata. Warto także dodać, że na własny użytek rolnik nie może zakupić zbiornika większego niż 5000 litrów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *