tabletki na odchudzanie
Zdrowie

Czy tabletki na odchudzanie są skuteczne?

Zwolennicy środków odchudzających twierdzą, że tylko połączenie odpowiedniej diety, aktywności sportowej i właśnie tabletek pozwoli osiągnąć odpowiednie efekty. Niektórzy twierdzą nawet, że wystarczy tylko łykanie cudownych proszków, picie magicznych herbatek czy koktajli. A jaka jest prawda?

Chociaż badania naukowe wskazują na rzeczywiste działanie tego rodzaju suplementów diety to jednak większość z nich wywołuje efekt placebo. Okazuje się również, że tabletki na odchudzanie mogą wywoływać niepożądane skutki uboczne i być szkodliwe dla naszego zdrowia.

Działania marketingowe producentów tego rodzaju środków są jednak na tyle wzmożone, że tabletki tego rodzaju są najczęściej kupowanym produktem w aptekach. Cieszy jednak fakt, że coraz większa grupa osób chcąca zrzucić zbędne kilogramy stawia na zdrowy tryb życia i odchudzanie bez faszerowania się suplementami, nawet jeśli te miałyby być na bazie ekstraktów ziołowych.

Świadczy o tym chociażby fakt coraz większych kolejek do dietetyków. Pamiętajmy, że tylko doświadczony dietetyk Warszawa jest w stanie ułożyć indywidualną dietę odchudzającą, zwracając uwagę na preferencje żywieniowe i zapotrzebowanie energetyczne poszczególnych osób.

Co więc zrobić, by pozbyć się nadmiernego tłuszczyku? Sport, dieta i brak jakichkolwiek „wspomagaczy”. Trzeba pamiętać, że ich zażywanie w długim okresie nie tylko wpłynie szkodliwie na nasze zdrowie, ale doprowadzić może do uzależnienia psychicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *