Ciekawostki

Czym jest olej arganowy?

Olejki eteryczne cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, bowiem wszyscy lubimy ładne zapachy w naszym otoczeniu. Ponadto, substancje tego typu mają również wiele innych właściwości. Służą one na przykład w aromaterapii, łagodzą ból lub są też stosowane w przemyśle kosmetycznym. Doskonałym tego przykładem jest olej arganowy.

Czym jest olej arganowy?

Olej arganowy to substancja pozyskiwana z drzewa arganowego. O niezwykłych właściwościach oleju wiedzieli już w starożytności Fenicjanie. Problem jednak polega na tym, że drzewo arganowe występuje tylko w jednym regionie Maroka. Stąd też wysoka cena oleju arganowego oraz potencjalne kłopoty z jego dostępnością.

Jakie jest zastosowanie oleju arganowego?

Olej arganowy znajduje zastosowanie na dwóch polach. Mianowicie, jest składnikiem niektórych kosmetyków, a ponadto, możemy go również sami stosować do celów kosmetycznych. Otóż znakomicie regeneruje on skórę, zapobiega zmarszczkom, poprawia kondycję włosów. Drugim – nieco zaskakującym zastosowaniem – jest używanie oleju arganowego jako dodatku do potraw. Otóż ma on bardzo interesujący orzechowy posmak, co sprawia, że dania nabierają niezwykłego aromatu. Olej arganowy należy jednak dodawać na zimno. Znakomicie komponuje się on z daniami mięsnymi, rybnymi, a także z potrawami z grilla. Ponadto, można przygotować z jego dodatkiem którąś z potraw kuchni marokańskiej.

Gdzie można kupić olej arganowy?

morocco-827829_1280Olej arganowy możemy z powodzeniem nabyć w sklepach internetowych. Wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na znalezienie jednego z nich. Ponadto, możemy zapytać o tę substancję w aptece lub też w sklepach ekologicznych. Sprzedawcy bowiem, zdając sobie sprawę z coraz większej popularności oleju arganowego, chętnie zamawiają ten towar.

Olej arganowy cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, skoro jego zastosowanie ma tak szeroki charakter. To bowiem znakomity naturalny kosmetyk, a ponadto, niezwykle oryginalny dodatek do potraw. Warto więc poznać bliżej tę niesamowitą substancję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *