Depilacja laserowa Gdańsk
Uroda

Depilacja laserowa coraz bardziej popularna wśród mężczyzn!

Wiele lat temu, dbanie o swój wygląd zewnętrzny zarezerwowane było jedynie dla bardziej zamożnych warstw społecznych. Dziś jednak o swój wygląd oraz dobrą kondycję ciała zadbać może każdy. Istnieją mniej lub bardziej kosztowne zabiegi kosmetyczne czy też z zakresu medycyny estetycznej. Niektóre z nich można wykonać samodzielnie w domu przy zastosowaniu kosmetyków dostępnych w drogeriach, niektóre zaś powinien wykonywać doświadczony, certyfikowany kosmetolog bądź nawet lekarz.

Coraz bardziej popularnym zabiegiem staje się depilacja. Można wykonać ją w domu przy pomocy maszynki do golenia, kremu do depilacji czy też depilatora. Co ciekawe o depilację swojego ciała dbają coraz częściej nie tylko kobiety, ale także coraz więcej panów.

Jakie partie ciała poddają mężczyźni depilacji?

Mężczyźni, tak jak kobiety cenią sobie rozwiązania dające efekty o znacznie dłuższym czasie działania. W przypadku mężczyzn, największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi usuwania owłosienia z pleców, a coraz częściej również z pośladków. Wielu panów posiada nawet w tym względzie kompleksy. Usuwanie owłosienia z tych partii w domu jest szczególnie kłopotliwe i niewygodne. Żeby dokładnie wykonać zabieg musieliby poprosić swoją partnerkę. Dlatego też coraz częściej panowie, poddają się zabiegom usuwania włosów tego rodzaju przy użyciu laserów w gabinetach medycyny estetycznej i laseroterapii. Depilacja laserowa jest bezbolesny, a przede wszystkim daje bardzo trwałe efekty.W zależności od typu włosa i karnacji wystarczy zastosowanie serii zabiegów w odstępie kilku tygodni. W większości przypadków wystarczające okazują się być 3-4 zabiegi.

Bardzo ważne jest, aby powtarzać je w regularnych odstępach czasu. Promień lasera niszczy tylko te włoski, które widoczne są na powierzchni skóry. Przed zabiegiem należy pamiętać aby nie opalać skóry w miejscu w jakim chcemy dokonać zabiegu. Opalona skóra jest znaczne bardziej narażona na podrażnienia spowodowane działaniem laseru.

Jeśli marzymy o posiadaniu gładkiej skóry jeszcze przed nadejściem lata, warto jest zadbać o to odpowiedni wcześniej. Jeśli pierwszy zabieg przeprowadzimy w marcu, z pewnością latem będziemy już mogli cieszyć się brakiem owłosienia. Zabieg usuwania włosów w ten sposób nie jest bolesny. Może powodować jedynie uczucie lekkiego szczypania, co nie następuje jednak u wszystkich osób.

Więcej na temat usuwania owłosienia można znaleźć na stronie kliniki La Nika – depilacja laserowa Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *