dziecko
Ciekawostki

Dlaczego przedszkola prywatne są droższe?

Przedszkola publiczne mogą być naprawdę dobre jednak nie da się ukryć, że to placówki prywatne wiodą prym, patrząc na jakość opieki i zapewnienie odpowiednich warunków dzieciom.

To właśnie przedszkola prywatne zatrudniają wysoce wykwalifikowaną kadrę, która oferuje przedszkolakom nie tylko realizację podstawowego programu, jaki wytyczył MEN, ale również szereg autorskich programów, jakie wpływają na rozwój dzieci. To również przedszkola prywatne oferują zajęcia dodatkowe, które rozwijają pasję, usprawniają motorykę ruchu i wpływają na poszczególne fazy kształtowania maluchów.

Aby poznać szczegółową ofertę placówek tego rodzaju, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „przedszkole prywatne Warszawa”. Dzięki temu możemy wybrać taką, która w pełni spełnia nasze oczekiwania.

Faktem jest, że za pobyt dziecka w przedszkolu prywatnym zapłacimy więcej aniżeli za przedszkole publiczne. Wynika to z faktu, iż placówki tego rodzaju nie otrzymują dofinansowania i muszą utrzymać się jedynie z czesnego, jaki wpłacają rodzice. Pamiętajmy też, że przedszkole prywatne jest biznesem a jego właściciel prowadzi je nie tylko po to, by sprawować odpowiednią opiekę nad dziećmi na najwyższym poziomie, ale również po to, by zarobić.

Najważniejszy jest jednak fakt, iż obiekty prywatne nadal proponują lepsze warunki pobytu dzieciom aniżeli obiekty publiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *