Dwujęzyczna szkoła podstawowa Warszawa
Ciekawostki

Dlaczego rodzic nie powinien uczyć dziecka angielskiego?

Czasem ma się wrażenie, że rozwój dziecka jest powodem do wyścigu nie samych maluchów, ale przede wszystkim ich rodziców. Okazuje się, że większość z nich najchętniej zaczęłaby uczyć swoje pociechy matematyki jeszcze w niemowlęcym łóżeczku, a po angielsku mówimy do niech już wtedy, gdy są jeszcze w brzuchu.

Większość rodziców podejmuje też próby nauki języka obcego swoje dzieci wtedy, gdy są one na etapie wychowania przedszkolnego albo uczęszczają do jednej z klas szkoły podstawowej. Zastanówmy się jednak czy na pewno jest to dobre rozwiązanie?

Przede wszystkim można podejmować samodzielne próby nauczania dziecka, ale tylko wtedy, gdy samemu posiada się odpowiednia ku temu wiedzę i umiejętności. Jeśli zaś nasz angielski kuleje, lepiej tego nie robić. Prawie pewne jest, że nauczymy dziecka złej wymowy i utrwalimy błędy. Chyba lepiej jest zaufać specjalistom.

Jeśli naprawdę zależy nam na najlepszej edukacji dzieci, może wyszukajmy w internecie szkoły, która kształci na wysokim poziomie. Biorąc pod uwagę naukę języka obcego, można wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „Dwujęzyczna szkoła podstawowa Warszawa” albo „szkoła dwujęzyczna Warszawa”. Dzięki temu nasza pociecha będzie miała z nim styczność każdego dnia, podczas codziennych zajęć lekcyjnych. Już niedługo angielski stanie się dla dziecka drugim, tak samo ważnym jak polski językiem.

 

Czy smoczek szkodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *