podesty na samochodach
Motoryzacja

Do jakich prac wykorzystuje się podesty na samochodach?

Zwyżki samochodowe są idealnym rozwiązaniem przy wszelkiego rodzaju pracach, przy których nie ma możliwości rozstawienia rusztowania. Podesty na samochodach sprawdzają się idealnie podczas prac na dużych płaszczyznach, gdzie na wysokości w danym punkcie pracownik spędza krótką część czasu – samochód dowolnie może przecież zmieniać miejsce położenia. To świetne rozwiązanie porównując ze standardowym rusztowaniem, którego rozstawienie zajmuje dużo czasu a sama konstrukcja znajduje się na sporym placu uniemożliwiając tym samym szereg innych prac.

Podesty na samochodach, które można kupić albo nawet wynająć – na przykład w firmie Gizo sprawdzają się idealnie w branżach budowlanych i reklamowych. Są wykorzystywane w celu zamontowanie instalacji, naprawy linii energetycznych czy kontroli wiaduktów i mostów. Z podobną częstotliwością wykorzystuje się je do zadań zleconych na terenach prywatnych i w tym aspekcie znajdują najczęściej zastosowanie podczas odśnieżania dachów, ich naprawy czy renowacji rynien. Na terenach zadrzewionych sprawdzą się do przycinki drzew i ogólnej pielęgnacji przyrody na dużych wysokościach.

Podesty tego rodzaju cieszą się dużym bezpieczeństwem i najmniejszym ryzykiem wypadku – są dużo stabilniejsze i wygodne w pracy aniżeli wspomniane rusztowanie czy drabina. Co więcej, w szybki sposób pracownik za pomocą zwyżek tego typu dostanie się na dużą wysokość, dzięki czemu zaoszczędza sporo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *