zespół na wesele
Ciekawostki

Dobry zespół na wesele, czyli jaki?

Chociaż na weselach bywamy dosyć często to te nasze wyprawiamy najczęściej tylko raz w życiu. Co więcej, jest to dla nas tak ważne wydarzenie, iż staramy się je zaplanować jak najlepiej, by wszystko było „zapięte na ostatni guzik”.

Niestety, okazuje się, że większość przyszłych nowożeńców planując tego rodzaju uroczystość popełnia wiele błędów. Swoją uwagę skupiają na detalach zamiast zadbać o główne element, dzięki którym wesele na pewno będzie udane. W tych kwestiach przez lata nic się nie zmieniło a na zabawie weselnej nadal najbardziej liczy się zespół na wesele, parkiet, wyżywienie oraz … alkohol.

Wybierając zespół, który będzie zachęcał gości do zabawy należy zwracać uwagę nie tylko na doświadczenie jego członków i umiejętności wokalne, ale również repertuar. W większości, kapele mają listę utworów, które mogą wykonać jednak dobrze jest, jeśli ta jest jak najszersza – nigdy nie wiadomo, jaki utwór zażyczy sobie ukochana ciocia czy kuzyn, który przybył na wesele z daleka. Pamiętajmy również o tym, by zespół weselny grał utwory uniwersalne, czyli takie, które trafią w gust większości. Raczej wątpliwym jest, by babcia dobrze bawiła się na weselu przy ciężkich rocku. Chociaż gusta muzyczne nowożeńców mogą być zupełnie inne niż ogółu to warto jednak postawić na standard, nikt przecież nie powiedział, że co jakiś czas zespół nie może zagrać ukochanego kawałka młodej pary, nawet jeśli będzie to zupełnie odrębny gatunek muzyczny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *