docieplenia poddaszy
Ciekawostki

Docieplenia poddaszy – kiedy i jak najlepiej je wykonać?

W górne partie naszego domu ucieka nawet 20% wygenerowanego ciepła, tym samym warto więc dokonać docieplenia poddaszy, by cieszyć się ciepłem i generować oszczędności związane z codziennym dogrzewaniem pomieszczeń.

Oczywistym jest fakt, iż samo ocieplenie całego budynku – również poddasza powinno odbyć się już na etapie budowy domu a najlepsze metody jego wykonania powinny być uzgodnione już w fazie wyboru projektu domu. Tylko wtedy izolacja będzie dobrana odpowiednio biorąc pod uwagę wykorzystywany materiał czy technikę montażu.

Nie co inaczej sprawa wygląda z dociepleniem bowiem polega ono albo na całkowitej wymianie termoizolacji na tą bardziej skuteczną bądź po prostu dodaniu właściwego materiału izolacyjnego, by w ten sposób zapobiec uciekaniu ciepła.

Przede wszystkim docieplenia poddaszy jak i innych pomieszczeń w domu nie należy podejmować się osobiście, chyba, że mamy w tym zakresie odpowiednie doświadczenie i wiedzę. Tak naprawdę nie są to małe wydatki dlatego dobrze jest postawić na jakość i cieszyć się profesjonalnie wykonaną pracą przez długie lata.

W tym celu najodpowiedniej jest wynająć fachowców, takich jak Aluthermo, którzy ocenią stan poddasza, zaproponują należyty materiał i wykonają docieplenia. Pamiętajmy, że to będzie potrzebne zawsze jeśli tylko w obrębie ścian wewnętrznych wykryte zostaną mostki termiczne oraz w sytuacji, gdy na ścianach pojawi się grzyb czy pleśń.

Dodamy jeszcze, że najlepszym okresem na wykonywanie tego rodzaju prac jest czas wiosenny i letni tak, aby na chłodną jesień i mroźną zimę dom był odpowiednio przygotowany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *