gołębie wiosną
Ciekawostki

Gołębie wiosną to istna plaga w miastach

Po mroźnej zimie przyszedł wreszcie czas na słoneczną wiosnę. Ta jak wiemy rozkwita wielkim wachlarzem kolorów, ale trzeba zaznaczyć, że oprócz piękna i świeżości obnaża w miastach również to co niekorzystne. Spod płachty białego puchu wynurzają się na przykład ptasie zanieczyszczenia – tak, to właśnie na wiosnę wielkie aglomeracje przeżywają istną plagę tego ptactwa.

Gołębie osiedliły się na osiedlach na dobre i ani myślą je opuszczać chociaż oczywiście nie jest to ich naturalne siedlisko. Niestety, to my mieszkańcy blokowisk przyzwyczailiśmy ptaki do zdobywania łatwego pożywienia dokarmiając je bądź pozostawiając resztki jedzenie w łatwo dostępnych dla gołębi miejscach.

Jak przyznają producenci Birdsystem, czyli systemu, który zabezpiecza elewację przed przesiadywaniem ptactwa a tym samym zabrudzeniami to właśnie gołębie wiosną stwarzają największy problem. To właśnie bowiem wtedy rozpoczynają się wielkie porządki po zimie i widać, jak wielkie zniszczenia poczynają te „latające szczury”. Ochrona przed gołębiami jest absolutnie niezbędna bowiem ich odchody niszczą elewację budynków, parapety i balkony. Tutaj trzeba zaznaczyć, że przesiadują nie tylko na posesjach prywatnych czy na terenie wielkich blokowisk, ale niszczą też przecież samochody, pomniki czy obiekty zabytkowe. Najwyższy czas, by poradzić sobie z ptactwem, które niesie ogrom zniszczeń, nie wspominając już o fakcie, iż toksyny zawarte w ich odchodach wywołują liczne choroby u ludzi – to na przykład przewlekłe biegunki a nawet zapalenie opon mózgowych i utrata wzroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *