kompleksowe mycie okien
Praca

Ile zarabia alpinista przemysłowy?

Coraz więcej osób interesuje się zawodem alpinisty przemysłowego. Co to za zawód?Jak zostać alpinistą?Ile zarabia ktoś na takim stanowisku? Dowiedzcie się tego z naszego artykułu!

Kim jest alpinista przemysłowy?

Alpiniści przemysłowi zajmują się myciem okien w biurowcach i wieżowcach. W zakresie ich obowiązków jest również odśnieżanie większych dachów i mycie ekranów akustycznych. Warszawa, Kraków, Wrocław i inne duże miasta to miejsca, w których jest dużo wieżowców i jest spory popyt na alpinistów przemysłowych. 

Zarobki alpinisty przemysłowego.

Zarobki alpinisty przemysłowego mogą być naprawdę imponujące. Wszystko jednak zależy od ilości zleceń. Podczas cieplejszych miesięcy jest ich więcej i jest to na przykład mycie okien, mycie ekranów na wysokościach, kompleksowe mycie okien,  a nawet ustawianie bilbordów. Jednak podczas zimniejszych miesięcy też jest praca dla alpinisty przemysłowego. Wtedy ma on najczęściej do czynienia z odśnieżaniem wielkopowierzchniowych dachów, przy instalowaniu sieci wysokiego napięcia na wysokości, a nawet do…odkurzania i malowania konstrukcji!

Alpinista przemysłowy przeciętnie zarabia w Polsce około 50 zł za godzinę, miesięcznie wychodzi to około 4500-5000 tysięcy brutto. Ile zarabia alpinista przemysłowy w innych krajach, np. w Niemczech? Otóż szacunkowo w naszych Zachodnich sąsiadów za pracę alpinisty przemysłowego wynoszą 30-40 euro za godzinę, co średnio daje 1500 euro za miesiąc.

Jak zostać alpinistą przemysłowym?

Alpinizm przemysłowy nie jest pracą dla każdego: do tego zawodu potrzebna jest siła, sprawność i doświadczenie w wspinaczce. Należy idealnie znać techniki dostępu linowego oraz techniki budowlane. Niezbędne jest również uzyskanie od lekarza medycyny pracy zaświadczenia o możliwości pracy na wysokościach. Trzeba też przejść specjalny kurs bezpieczeństwa i higieny pracy oraz kursy obsługi urządzeń do pracy na wysokościach. Jednak koszt tych kursów powinien ponieść pracodawca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *