jak znaleźć na playlistach Spotify
Gospodarka

Jak artyści radzą sobie w czasie pandemii?

Powoli zbliżamy się do końca 2020 roku i już teraz można jednoznacznie powiedzieć, że było on wyjątkowo trudnym okresem dla wielu branż. Jedną z nich jest branża muzyczna, która w wyniku wprowadzonych ograniczeń funkcjonuje w zupełnie innej formie niż dotychczas. Jednak mimo to większość artystów nie daje za wygraną i podejmuje różne działania mające na celu przetrwanie trudnego czasu.

Wprowadzone ograniczenia sprawiły, że wiele wydarzeń i aktywności zostało zablokowanych. Wśród nich są m.in. koncerty, które były wyjątkowymi momentami dla każdego sympatyka muzyki. Odwołanie koncertów sprawiło, że artyści utracili znaczną część swoich dochodów. Lecz mimo to nie poddają się i decydują się na prowadzenie działań za pośrednictwem sieci.

Pierwszym z działań online prowadzonych przez artystów jest live streaming, który już podczas lockdown był realizowany przez gwiazdy z całego świata. Wówczas live stream stał się popularnym zamiennikiem koncertów, którego celem jest nie tyle zarabianie, co promowanie muzyki i budowanie wizerunku. W tym celu artyści mają do dyspozycji wiele narzędzi takich jak m.in. Youtube Premieres, czy Instagram live. Za pośrednictwem każdego z nich bez problemu możemy zaprezentować swoją twórczość potencjalnym fanom. Co ważne platformy do prowadzenia live dają nam możliwość komunikacji fanami, dzięki czemu z pewnością o nas nie zapomną.

Innym działaniem jest publikacja swoich utworów w popularnych serwisach z muzyką. Jak wiadomo większość życia przeniosła się do świata cyfrowego, dlatego nie brakuje tutaj również artystów działających na tym polu. Stąd zwiększony ruch zauważalny jest choćby na Spotify, który jest jedną z najpopularniejszych platform muzycznych. Dotyczy to zarówno gwiazd, jak i początkujących artystów, którzy zastanawiają się jak znaleźć na playlistach Spotify. To właśnie z myślą o ich potrzebach serwis uruchomił narzędzie Spotify for Artists, które pozwala znacznie lepiej przygotować strategię promocji swojej twórczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *