ozonowanie warszawa
Dom

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z mieszkania?

Dym papierosowy, stęchlizna, pleśń, grzyby, odór spalenizny czy rozkładających się zwłok – to zapachy, które są tak nieprzyjemne dla ludzkiego węchu, że ich istnienie w pomieszczeniu uniemożliwia nierzadko przebywanie w nim. Co więcej, niezwykle trudno jest się ich pozbyć. W takich przypadkach raczej nie ma mowy o domowych sposobach. Potrzebna jest profesjonalna pomoc sprawdzonej ekipy.

Najczęściej wykorzystywaną metodą usuwania z pomieszczenia nieprzyjemnych zapachów jest ozonowanie. To w pełni ekologiczny i bezpieczny sposób na utlenienie źródła odoru. Aby skorzystać z takiej usługi, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „ozonowanie warszawa”. Na terenie każdego większego miasta w Polsce działają firmy, które posiadają realizację takich zabiegów w swojej ofercie.

Na czym właściwie polega ozonowanie? To metoda, która nie wykorzystuje chemii, jest wiec w pełni bezpieczna dla człowieka. Ozon to trójatomowy tlen, który rozprzestrzenia się w poszczególnych pomieszczeniach. Nie zostawia on zapachu, mówi się, że powietrze jest wtedy czyste „jak po burzy”. Co ważne, generator ozonu nie tylko usuwa przykre zapachy, ale również odświeża pomieszczenia i je dezynfekuje. To znacznie lepszy sposób niż chemiczne chlorowanie. Mieszkanie zostaje pozbawione nieprzyjemnej woni, bakterii, grzybów, pleśni, wirusów i innych toksyn. Można w nim od razu zamieszkać i cieszyć się sterylną czystością.

Ciekawostką jest to, że ozonowanie coraz częściej wykorzystuje się nie tylko do usuwania zapachów z mieszkań. Jest już powszechnym zabiegiem w przemyśle spożywczym – dzięki takiej dezynfekcji owoce, warzywa czy mięso mogą być dłużej świeże i bez żadnych bakterii. Generator ozonu jest też popularny w branży hotelarskiej i gastronomicznej oraz w służbie zdrowia. Wykorzystują go również domy pogrzebowe, wszystkie placówki publiczne, takie jak baseny czy ogrody. Jest niezastąpioną pomocą w porządkowaniu terenów popowodziowych czy pogorzelisk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *