zez
Zdrowie

Jak wyleczyć zeza?

Zez jest jednym z najbardziej szpetnych schorzeń okulistycznych. Co więcej, dotyka sporą liczbę pacjentów, którzy pukają do gabinetów okulistów. Zazwyczaj, zez pojawia się w wieku niemowlęcym bądź przedszkolnym. Bywa jednak, że nagle zauważony zostaje również u osób dorosłych.

Na szczęście, istnieją skuteczne metody, dzięki którym zeza można pozbyć się szybko i skutecznie. Oczywiście, im szybciej zostanie rozpoczęta terapia, tym rokowania są lepsze. Warto zaznaczyć, że w przypadku dzieci, nie zawsze konieczna jest operacja czy zabieg laserowy.  U najmłodszych pacjentów nierzadko wystarczą ćwiczenia ortoptyczne, na przykład te z zakrywaniem jednego oka na określony czas. Operacje zeza u dorosłych to zaś najczęściej spotykana metoda niwelowania tego okulistycznego problemu.

Warto zaznaczyć, że sposób leczenia dobierany jest indywidualnie. Wiele zależy od zaawansowania i poziomu powstałej choroby, ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz jego wieku. Jak już wspomnieliśmy, dzieci mają dużo większe szansę na całkowite wyleczenie. U osób dorosłych niestety istnieje ryzyko trwałego pogorszenia widzenia bądź nawrotu zeza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *