dom
Ciekawostki

Jaki kocioł do ogrzewania domu kupić?

Do tej pory, w Polsce najbardziej popularny był piec węglowy. Dzisiaj, można śmiało stwierdzić, że jest to przeżytek i mało kto decyduje się na taki zakup. Wszystko dlatego, że chociaż węgiel jest nadal najtańszym paliwem, to wytwarza najwięcej spalin. Unia Europejska daje jasne wytyczne, zgodnie z którymi, piece na węgiel już niedługo nie będą mogły być używane.

dofinansowanie na zakup kotła
Dofinansowanie na zakup kotła

Doskonałą alternatywą są kotły ekologiczne i chociaż inwestycja związana z ich zakupem jest nieco większa, to jej część zwraca się bardzo szybko. Wszystko dlatego, że decydując się na zakup pieca na ekogroszek czy biomasę można otrzymać dofinansowanie takiego rodzaju. Co więcej, koszty nabywania samego opału są porównywalne, zaś obsługa nowoczesnych pieców o wiele łatwiejsza.

Dzisiaj stawiamy na komfort i wygodę, więc najczęściej piece posiadają podajniki. Dzięki temu działają praktycznie bezobsługowo – co kilka dni należy jedynie dodać opał do podajnika. Ogrzewanie jest regulowane według wytyczonych parametrów, więc domownicy nie muszą zaprzątać sobie tym głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *