języki obce
Ciekawostki Edukacja

Jakie języki obce są teraz popularne?

Najbardziej popularne języki obce, jakich uczą się Polacy to równocześnie te, które są tez najważniejsze patrząc na wymogi rynku pracy. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem w obliczu wysokiego bezrobocia a jednocześnie chęci zdobycia najlepszego stanowiska, już od najmłodszych lat naszych pociech staram się je do tego zawodowego życia przygotować jak najlepiej.

Bezwzględnym obowiązkiem jest więc język angielski i uczą się go już dzieci w wieku przedszkolnym – w zerówce zajęcia języka angielskiego wchodzą nawet w skład obowiązkowego programu nauczania. Niejeden rodzic skłania się ku zapisaniu dziecka do placówki, jaką jest dwujęzyczna szkoła podstawowa a wszystko po to, by dziecko od samego początku nabywało umiejętność komunikacji w tym obcym języku. Z czasem angielski stanie się więc dla niego tak samo płynnym językiem jak ten ojczysty.

A jakich jeszcze języków warto się uczyć? Podobno językami przyszłości są teraz te skandynawskie – hitem jest norweski, którego uczy się coraz więcej z nas w celu wyruszenia to krainy fiordów w poszukiwaniu dobrej pracy zarobkowej bądź możliwości zatrudnienia się w Polsce, ale w firmie norweskiej (w naszym kraju jest ich coraz więcej).

Standardem jest również język niemiecki i francuski chociaż szansą na zdobycie dobrze płatnej pracy stają się też języki mało jeszcze popularne, które dopiero zaczynają być w kręgu zainteresowania. Mowa tutaj na przykład o językach azjatyckich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *