drzwi wewnętrzne
Dom

Jakie właściwości drzwi antywłamaniowych warto wziąć pod uwagę przed zakupem?

Zabezpieczenie nieruchomości przed zewnętrzną, niepożądaną ingerencją ze strony osób trzecich to niezwykle ważna potrzeba, a w ostatnich latach nawet dominująca podczas planowania budowy ze względu na wzrost przestępczości zorganizowanej. Skala włamań wzrosła w centralnej części kraju, przede wszystkim w województwie mazowieckim, na obszarach z dominującą zabudową domów jednorodzinnych. Firmy produkujące drzwi dostrzegają zatem perspektywy rynku i potrafią zaproponować naprawdę interesujące właściwości drzwi antywłamaniowych. Dlaczego akurat po taki model warto sięgnąć? Czy drzwi antywłamaniowe wyglądają ładne i dopasują się bez problemu do nowoczesnego stylu wykończenia budynku, jakie dodatkowe właściwości posiadają? Poniżej znajdziesz kilka informacji ułatwiających dokonanie zakupu.

Dlaczego warto efektywnie przeanalizować właściwości stolarki drzwiowej przy budowie domu?

Przede wszystkim na jakość drzwi wewnętrznych Rondo oraz drzwi zewnętrznych wpływa zastosowany materiał, technologia obróbki, profesjonalny montaż, osadzenie, wprowadzenie akcesoriów dodatkowych, jak chociażby systemu kontroli, kamer, zaawansowanych kluczy coraz częściej połączonych z aplikacjami mobilnymi. W takim przypadku drzwi nie można otworzyć inaczej, jak tylko przez dodatkowe potwierdzenie w aplikacji. Gdzie przydaje się takie rozwiązanie? Szczególnie w obiektach przeznaczonych na wynajem, w mocno oddalonych od centrum, w województwach ze wzrostem przestępczości oraz włamań. Producent drzwi  różnicuje stolarkę pod kątem wytrzymałości mechanicznej, systemów zamknięcia, przegród, grubości, odporności na bezpośrednie wyważenie i przecięcie. Przy okazji wypada sprawdzić jakość termoizolacji, design, perspektywy obniżenia ceny przez masowe zakupy w jednym miejscu, np. sklepie internetowym producenta. Drzwi antywłamaniowe nie oznaczają, że nikt się przez nie nie przebije w 100%. Raczej przedłużają w znaczący sposób czas przedostania się do nieruchomości, a to daje już dużą szansę na powstrzymanie bandytów, chociażby po hałasie, przez interwencję sąsiadów lub przez samodzielny telefon do odpowiednich służb.

Czy warto połączyć właściwości antywłamaniowe z automatyzacją i kontrolą dostępu?

Drzwi antywłamaniowe wypadają najlepiej, jako drzwi zewnętrzne i jednocześnie utrzymują w nieruchomości znacznie więcej ciepła. Często same, bardzo dobre drzwi wystarczą, żeby odstraszyć ewentualnych włamywaczy. Powiązanie stolarki drzwiowej z elementami automatyzacji, kontroli dostępu, z monitoringiem opłaca się dzisiaj najbardziej, ponieważ większość właścicieli nieruchomości chce utrzymać ich wartość, a regiony ze wzrostem przestępczości to niestety ryzykowny temat. Antywłamaniowe drzwi wejściowe instaluj dopiero po konsultacjach z producentem. Do tego celu potrzebujesz certyfikowanej ekipy, która rozumie technologie stosowane przez producenta i potrafi też podpowiedzieć w sprawach bardziej aranżacyjnych. Zastanów się nad wskazanym pomysłem i zainwestuj w bezpieczeństwo domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *