Ciekawostki

Kto powinien korzystać z pomocy psychologa?

Niestety nie wszystkie wydarzenia w życiu możemy przewidzieć. Czasami na naszej drodze pojawiają się nagłe wypadki, przez które nasza psychika ulega zmianie. Osoby, które do tej pory uważały się za silne, teraz stają się zagubione i nierzadko same nie potrafią wyjść z przygnębiającego stanu.

Pomocy psychologicznej najczęściej potrzebują osoby, u których doszło do traumatycznych przeżyć. Mogą to być nieszczęśliwe wypadki losowe, śmierć bliskiej osoby czy rujnujące się życie osobiste. Osoba pozostawiona sama sobie najczęściej zamyka się w przysłowiowych czterech ścianach, stroni od towarzystwa, jest społecznym „odludkiem”. Nierzadko oprócz uczucia smutku i stałego przygnębienia pojawia się bezsenność a także stany zaburzające sprawność fizyczną. To między innymi drżenie rąk czy kołatanie serca. Osoba, u której doszło do zaburzeń na polu psychologicznym cierpi na stałe uczucie zimna, widać u niej wyraźną zmianę w cerze a włosy i paznokcie stają się łamliwe.
Na szczęście stany depresyjne są możliwe do całkowitego wyleczenia jednak nie obejdzie się bez pomocy specjalisty. Osoby, które samodzielnie chcą podjąć się psychoterapii mogą skorzystać z oferty cpp-moge.pl. To profesjonalna poradnia psychologiczna na Mokotowie, w której pracują najlepsi fachowcy.
Warto jeszcze nadmienić, że w zależności od rodzaju zaburzenia, osoby, które zgłaszają się po pomoc mogą uzyskać ją poprzez terapie indywidualne lub psychoterapię grupową, na przykład w Warszawie.
Pamiętajmy, by nie wstydzić się naszych problemów i sięgnąć po pomoc psychologów. Tylko ona gwarantuje nam powrót do pełnego zdrowia tak, byśmy znowu mogli cieszyć się pełnią życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *