meble drewniane
Ciekawostki

Meble drewniane – jak nadać im nowe życie?

Wiadomym jest, że meble drewniane mają nie tylko wartość materialną, ale również sentymentalną i głównie dlatego tak trudno nam się ich pozbyć. Okazuje się jednak, że wcale nie musimy tego robić bowiem antyki wykonane z drewna można odnawiać, przywracając im pierwotne piękno.

Jeśli rzeczywiście renowacja mebli ma mieć miejsce to zastanówmy się najpierw nad zatrudnieniem w tym celu specjalisty. Jeśli sami nie mamy pojęcia jak to zrobić, to raczej nie podejmujmy takich kroków. Antyk będzie warty tylko wtedy, gdy zostanie odnowiony zgodnie z pierwowzorem, nie można na nich dokonywać żadnych zmian, które będą skutkować ich innym wyglądem.

Co ważne, meble z drewna wykonywane są w całości ręcznie i nie posiadają żadnych innych elementów aniżeli właśnie ten naturalny budulec. Należy tak odrestaurować stary kredens, komodę czy toaletkę, by nie zaburzać tego schematu. Pamiętajmy również, że o drewno trzeba należycie dbać – na przykład niedopuszczalne jest traktowanie ich farbą bowiem drewno musi pozostać w swoim naturalnym kolorze. Możliwe jest natomiast jego bejcowanie czy lakierowanie.

Antyki to z całą pewnością doskonała inwestycja, niektóre meble mają przecież wiele lat. Przechodzą z pokolenia na pokolenie, zyskując przy tym na wartości. Jeśli więc jesteś właścicielem takich mebli to dbaj o nie w taki sposób, by Twoje dzieci również mogły cieszyć oczy ich pięknem. Żadne inne meble nie tworzą tak oryginalnego i jednocześnie dostojnego klimatu wnętrz jak właśnie te, wykonane w całości z drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *