meble drewniane
Ciekawostki

Meble drewniane – meble z duszą

Meble drewniane to z całą pewnością małe dzieła sztuki. Mówimy tu o tych wykonanych w całości z drewna ekologicznego, zdrowego i najwyższej jakości. Meble z drewna są niezwykle trwałe – drewno jest najtrwalszym budulcem i może przetrwać bez żadnej konserwacji 200 lat. Pewnie dlatego o drewnianych antykach mówi się „meble z duszą”, „meble z historią”. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem te trwają niezłomnie dłużej aniżeli żyje na świecie co najmniej kilka pokoleń.

Meble drewniane charakterystycznie pachną, chociaż się starzeją to nie zmieniają swojego wyglądu i bardzo ciężko jest je zniszczyć. Co więcej, nawet jeśli na starej komodzie czy ukochanym kredensie babci odciśnie się już ząb czasu to z powodzeniem można tego rodzaju meble poddać zabiegowi, jakim jest renowacja mebli. Samo drewno jest też świetnym materiałem na meble bowiem idealnie nadaje się do rzeźbienia – niektóre gatunki są miękkie i można je dowolnie rzeźbić. Co więcej, zalety mebli z drewna doceniamy od setek lat, na Warszawskich Targach Antyków możemy z łatwością zobaczyć, jaką cieszą się popularnością.

Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, iż nigdy nie przestają być modne. Zawsze klasyczne zdobią najpiękniejsze salony Polski i coraz częściej wygrywają z nowymi trendami i nowoczesnym designem. Polacy stawiają teraz na jakość a modne wnętrze wolą dopełnić dekoracyjnymi dodatkami. Nie stać nas również na wymianę mebli co kilka lat, dlatego wolimy sprzęt doskonałej jakości, który przetrwa kilkaset lat, zyskując tylko na wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *