ogolone nogi
Uroda

Metody na usuwanie włosków czyli kilka słów o depilacji

Depilacja plastrami to mordęga

Włoski na nogach to udręka dla każdej kobiety, wiele z nich walczy z włoskami różnego rodzaju bolesnymi metodami. Do jednej z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych, nawet dla przedstawicieli płci „brzydkiej” metod depilacji jest depilacja plastrami. Jest to dość skuteczny sposób ale jednocześnie niesłychanie bolesny. Wraz z włosami odrywa się kawałki skóry, może to jest niewidoczne ale następują mikrouszkodzenia skóry. Jest to naturalna sprawa, aby pozbyć się włosków, skóra musi też ucierpieć.

Inne alternatywne metody

Krem
Często zdarza się, że kobiety nie są w stanie znieść takiego bólu i szukają jakiś alternatywnych metod, jedna z nich to depilacja kremem. Tutaj sytuacja wygląda trochę inaczej niż w przypadku plastrów. Na pewno nie jest to tak bolesny zabieg ale równie niebezpieczny. Kremy posiadają substancję chemiczne, które w kontakcie z włoskami, rozpuszczają je. Jest to na pewno przyjemniejsze ale na pewno nie bardziej skuteczne. Kremy działają słabo w szczególności kiedy mają usunąć małe włoski, niezbyt długie. W przypadku krótkich włosków są one bardzo skuteczne. Ich wadą są podrażnienia skóry. Krem zawiera wiele szkodliwych substancji chemicznych, po to aby był w stanie rozpuścić włoski.
Laser
Inna chyb najciekawsza, najbezpieczniejsza i najbardziej efektywna metoda to depilacja laserem. Ma ona takie zalety, że przynosi najlepszy, najdłużej trwający efekt, w przeciwieństwie do kremów, nie nadwyręża struktury włosków, cebulki są tylko usypiane. Jeżeli zabieg ten został odpowiednio wykonany, to raz na zawsz pozbędziemy się większości owłosienia. Oczywiście zawsze może coś się uchować ale i tak laserowa depilacja ma największą efektywność. Ma on też swoje wady, mianowicie cena, jest stosunkowo drogi wobec alternatywnych sposobów, ale coś za coś, chcemy efekt długotrwały i skuteczny to musimy wyłożyć większe pieniądze. Po za tym, jest to koszt jednorazowy, kremy, czy też plastry trzeba kupować cały czas.
Depilator
Depilatory to jeszcze jedna dość nowoczesna metoda. Depilatory mają swoje zwolenniczki jak i przeciwniczki. Na dobry depilator trzeba wydać dużo pieniędzy, słabe to sprawa kilkudziesięciu złotych. Depilatory wyrywają włoski wraz z cebulkami, co sprawia że jest to rzecz co najmniej nie przyjemna, jednak lepszej jakości depilatory nie są aż tak bolesne. Na pewno nie jest to ból porównywalny do plastrów.

Wybór należy do ciebie

Wybór tego jak będziesz depilować się pozostawiam tobie, jest to kwestia indywidualna, ja przedstawiłem w tym artykule różne sposoby. Jedne z nich mają więcej wad, przynajmniej w moich oczach, inne mniej, ale każdy z nich znajdzie swojego wielbiciela. Ja osobiście najbardziej polecam depilację laserem jest to chyba najbezpieczniejszy i najciekawszy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *