opróżnianie mieszkań warszawa
Dom

Mieszkanie z mroczną przeszłością

Większość kupujących nieruchomość zwraca uwagę na jej walory – wykończenie, rozkład pomieszczeń, cenę. Nabywając mieszkanie na rynku wtórnym, warto wziąć jednak pod uwagę nieco więcej aspektów. Nowych lokatorów powinna interesować przeszłość mieszkania, nie tylko to, jakie remonty były w nim przeprowadzane, ale również kto w nim mieszkał. Musimy mieć na uwadze, że użytkowane już lokale mogą mieć ciekawą historię.

Niektórzy na przykład wierzą w duchy – ileż to historii w swoim życiu wysłuchaliśmy o szafie, która sama się otwiera albo latających talerzach. Tylko ktoś o naprawdę mocnych nerwach mógłby dać sobie z tym radę.

Niektórzy obawiają się również mieszkania w lokalach, w których ktoś zmarł. Nie chodzi tu wcale o nocne straszenie, ale raczej zanieczyszczenia biologiczne, jakie są przyczyną gromadzenia skupisk bakterii. Od razu więc uspokajamy. Jeśli tylko takie mieszkanie dokładnie oczyści firma, której specjalizacją jest opróżnianie mieszkań, Warszawa zyska kolejną nieruchomość należytej jakości.

To prawda, że mieszkanie po zwłokach trzeba profesjonalnie wyczyścić. Musimy pamiętać, że przyczyny zgonu mogą być różne, a znalezione ciało w różnym stanie rozkładu. Firmy, które zajmują się tak nietypową profesją, zadbają o to, by nieruchomość nadawała się do użytku dla nowych mieszkańców. Przeprowadzą dezynfekcje, sprzątną dokładnie zanieczyszczenia biologiczne, takie jak krew, mocz, kał czy tkanki. Specjaliści zajmą się też utylizacją wszelkich rzeczy, jakie pozostawił po sobie zmarły.

Oczywiście sprzedający nieruchomość nie musi informować nowych lokatorów o tak szczególnych przypadkach. Warto jednak, by zadbał o przywrócenie lokalu to stanu jego bezpiecznej użyteczności.

Nowi właściciele, zamiast zastanawiać się nad ewentualną mroczną przeszłością mieszkania, powinni raczej cieszyć się z zyskania swojego „gniazdka”. Nieruchomość to mury, a klimat tworzą mieszkający w niej ludzie. Nawet najbardziej makabryczna przeszłość nie powinna w tym przeszkadzać. Czasem może nawet lepiej nie wiedzieć, co wydarzyło się tutaj już jakiś czas temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *