mobilne reklamy
Reklama

Mobilne reklamy

Reklama zewnętrzna jest dzisiaj uznawana za jeden z najbardziej skutecznych przekazów. Przede wszystkim jest tańsza i trafia do większego grona odbiorców. Do tej pory jej skuteczność zależała głównie od lokalizacji, na rynku usług reklamowych pojawiły się jednak już jakiś czas temu nowe formy przekazu, których nie ogranicza miejsce ekspozycji.

To mobilne reklamy, na przykład te montowane na samochodach. Te skierowane są głównie do uczestników ruchu drogowego – kierowców, pasażerów czy pieszych. Dotychczas uznawano, że reklama tego rodzaju jest idealna jeśli widnieje na tylnej bądź bocznej szybie auta, nieraz zobaczyć można te zamontowane na dachach aut. Okazuje się jednak, że takie formy reklamy spotykają się coraz częściej z negatywnym odbiorem potencjalnej grupy docelowej. Wszystko dlatego, że duże formaty rozpraszają uczestników ruchu i wręcz stwarzają zagrożenie na drodze.

Na innowacyjny sposób reklamowania wpadła już kilka lat temu firma Inwen. Ta proponuje ramki na tablice rejestracyjne, na jakich można zamieszczać dowolne informacje reklamowe. Najczęściej są to logotypy, hasła reklamowe czy dane teleadresowe. Z tej formy przekazu korzystają zazwyczaj firmy branży motoryzacyjnej, nierzadko deweloperzy. Ciekawostką jest fakt, iż reklam tego rodzaju nie drażni, ale jest na tyle widoczna, by ją zapamiętać. Odbiorcy cenią sobie jej subtelność a zarazem cieszą się z informacyjnych treści, jakie zawiera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *