market z płyty
Praca

Odpowiedzialna rola budownictwa

Nowy styl przy budowaniu

Budownictwo w nowym stylu stawia przede wszystkim na nowatorskie budynki. Wystarczy przejść się po jakimkolwiek mieście aby zobaczyć różnego rodzaju osiedla. Praktycznie nie ma takiego miejsca, gdzie można znaleźć takiego samego rodzaju bloki. Najczęściej bloki są podzielone na dzielnice, a każde charakteryzuje się  specyficznym wyglądem. Taka sytuacja prowadzi do tego, że firmy budowlane są bardzo powszechne, ich oferty są coraz bardziej nowatorskie. Ludzie uwielbiają nowatorskie podejście do życia, tak samo jest z miejscem gdzie mieszkają. Jednak jest jeden ważniejszy aspekt, który jest wyznacznikiem wszystkich nowości, człowiek przede wszystkim ceni sobie wygodę ( można jeszcze do tego dodać cenę czyli pieniądze)

Wzrosty w branży

Co prawda typowa hossa na rynku budownictwa była już dawno temu to nie można zaprzeczyć, że w Polsce cały czas coś się buduje. Jeżeli nie są to inwestycję prywatne, to państwowe. Wzrosty muszą wiązać się nieodłącznie z ciągłym rozwojem, dlatego w budownictwie cały czas coś się wymyśla lub wraca do starych rozwiązań tylko w trochę innej formie. Bardzo dobrym przykładem jest tu budowanie z płyt, w czasach komunizmu budowanie z wielkiej płyty było czymś całkowicie normalnym. Dzisiaj nastąpił powrót do tego trendu, magazyny lub duże markety spożywcze, są w taki właśnie sposób budowany, takiego rodzaju budowle trzeba wznosić szybko a płyty się do tego nadają, może nie jest to najtrwalszy budynek ale za to zbudowany bardzo szybko i za małą ilość pieniędzy. Innego rodzaju powrót do korzeni to technologia „rammed earth” czyli budowanie z gliny. Technologia ta polega na tym, iż tworzymy poszczególne warstwy muru, każda warstwa jest budowana w taki sam sposób, czyli najpierw gotowy szalunek wypełniamy rzadka gliną, później glinę ową ubijamy i czekamy aż zaschnie, ma to służyć temu aby ściana była wytrzymała.

Więcej na temat budownictwa znajdziesz na stronie: www.aluthermo.com.pl

Nieśmiertelna branża

Są to tylko niektóre przykłady na to jak budownictwo się rozwija, i że jest to gałąź gospodarki, która lepiej lub gorzej ale zawsze będzie jakoś się trzymała. Ludzie zawsze będą potrzebowali dachu nad głową aby mieć gdzie mieszkać. Potrzeba też nowych rozwiązań jak pomieścić ciągle rosnącą populację ludzi na naszej ziemi i dla budownictwa jako nauki jest to chyba największe wyzwanie na następne kilkadziesiąt lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *