domowa prasa do tłoczenia oleju na zimno
Żywność

Olej domowej roboty

Oleje roślinne są pełne dobroczynnych witamin i minerałów, dzięki którym wykazują szereg pozytywnych właściwości. Można stosować je zarówno w kuchni – są doskonałe do sałatek, mięs czy makaronów, ale też w kosmetyce. Dobrze dobrana kompozycja olejowa odżywi włosy, skórę i paznokcie. Wybierając odpowiedni olej skutecznie, można nie tylko pielęgnować ciało, ale też niwelować pewne niedoskonałości. Okazuje się, że dzisiaj oleje można wytwarzać w domowym zaciszu. Producenci oferują nam rozmaite prasy do oleju i trzeba podkreślić, że taki sprzęt cieszy się dzisiaj coraz większą popularnością.

Pracy do oleju – szczegółowe informacje znajdziesz na: https://www.mocsokow.pl/prasy-do-oleju/117-yoda-oleum.html

Dlaczego stawiamy na olej wytłaczany w domu? Zapewne nie ze względu na cenę, ale raczej gwarancję jego jakości. Wracamy do korzeni i poświęcamy znacznie więcej czasu w kuchni. Nie ufamy do końca koncernom spożywczym, nie mamy pewności co do składu i jakości oleju nabywanego w markecie. Wybieramy ekologię, zdrowe nawyki żywieniowe nawet wtedy, gdy wymaga to od nas pewnego wysiłku i poświęcenia czasu. Satysfakcja i pewność dbania o własny organizm wynagradza jednak wszystko.

Domowa prasa do oleju to dzisiaj prawdziwy hit. Należy wybierać te automatyczne, które tłoczą olej na zimno – to właśnie taki zawiera najwięcej dobroczynnych składników. Ich obsługa jest niezwykle łatwa. Do specjalnego otworu wystarczy wsypać wybrane nasiona oleiste i uruchomić sprzęt. Urządzenie samo wytłoczy olej, a te najlepsze pozwolą uzyskać nawet 80% oleju z określonego surowca.

Właśnie w taki sposób można uzyskać olej lniany, olej z pestek dyni, olej słonecznikowy czy z orzecha włoskiego.

Należy pamiętać, że każdy olej ma określony termin do spożycia czy wykorzystania i należy go przechowywać także w odpowiednich warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *