operator wózków widłowych
Ciekawostki

Operator wózków widłowych – kto nim może zostać?

Wózki widłowe są powszechnie znanym urządzeniem stosowanym w halach magazynowych, hurtowniach, fabrykach, supermarketach i wszędzie tam, gdzie magazynuje się towar o dużych gabarytach bądź w dużej ilości. Nie każdy jednak może pracować jako operator wózków widłowych bowiem, by pracować na tego rodzaju sprzęcie wymagane są specjalistyczne uprawnienia.

Takie zdobyć można między innymi biorąc udział w szkoleniach, jakie oferuje na przykład firma Gizo. Kurs na wozek widlowy przebiega na dwóch etapach, to zarówno część teoretyczna jak i praktyczna. Tylko zdobycie wiedzy technicznej na temat budowy urządzenia i zaznajomienie się z praktyczną obsługą wózka widłowego i wykonywaniu nim niezbędnych manewrów pozwoli zdać konieczny egzamin i zdobyć certyfikat.

Operatorem wózków widłowych nie może być jednak każdy. Uczestnik szkolenia musi być osobą pełnoletnią. Musi również być w pełni sprawny fizycznie i wykazywać się predyspozycjami zdrowotnymi – jeszcze przed przystąpieniem do kursu wymagane jest dostarczenie zaświadczenia lekarskiego, które traktuje o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy zawodowej na wózkach widłowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *