pit
Praca

PIT – jak złożyć zeznanie roczne?

PIT, czyli coroczne zeznanie podatkowe musi składać do Urzędu Skarbowego każdy, kto wykazuje w danym roku podatkowym jakiekolwiek dochody (chyba, że obowiązuje na nie ulga podatkowa). Tym samym wypełniony odpowiednio formularz należy złożyć najpóźniej do 30 kwietnia każdego roku.

PIT możemy złożyć osobiście, wysyłając go pocztą (przez nadanie listu poleconego z potwierdzeniem nadania) bądź drogą internetową. Właśnie ta ostatnia forma jest w ostatnich latach niezwykle propagowana przez Ministerstwo Finansów – taki zabieg oszczędza nasz czas, nie generuje zbytnich kolejek w placówkach a trzeba dodać, że do złożenia zeznania podatkowego w formie elektronicznej nie jest wymagany podpis elektroniczny.

Zwrot naliczonego podatku bądź informację o niedopłacie otrzymamy najpóźniej w okresie do trzech miesięcy do daty wpłynięcia zeznania do Urzędu Skarbowego jednak nie później aniżeli do dnia 31 lipca.

Jak Polacy rozliczają się najczęściej? Proszą o pomoc biuro rachunkowe Olsztyn czy w innym mieście. Boimy się popełnić nawet najmniejszego błędu w wyliczeniach bowiem ten może wiązać się z naliczeniem kar i koniecznością naniesienia korekty. Chcąc więc wywiązać się z corocznego obowiązku zlecamy wykonanie rozliczenia zawodowym księgowym. Warto, by o taką usługę poprosić w miarę wcześniej, bo czas rozliczeń PIT-ów jest najbardziej pracowity dla biur rachunkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *