Audyt IT firmy
IT

Profesjonalny audyt systemów informatycznych przedsiębiorstwa

Żadna większa firma nie jest obecnie w stanie działać bez wykorzystania mniej lub bardziej rozwiniętych systemów informatycznych. Choćby był to prosty CRM do zarządzania obiegiem dokumentów w firmie, to zapewne nikt w tej chwili nie wyobraża sobie w niej życia bez niego.

Niestety, każdy taki system oprócz niezaprzeczalnych korzyści, jakie przynosi przedsiębiorstwu, stwarza również poważnie niebezpieczeństwa dla jego funkcjonowania. Nietrudno bowiem sobie wyobrazić sytuację, gdy przez jego awarię jakiś „żywotny proces” funkcjonowania firmy zostanie sparaliżowany, co w konsekwencji może ją narazić na duże straty finansowe, a w skrajnych przypadkach nawet na bankructwo.

Warto zatem, nim powyżej opisane problemy „przytrafią się” naszemu przedsiębiorstwu, zminimalizować możliwość ich wystąpienia, jeśli nie do zera, to przynajmniej na tyle, aby nie musieć zawiesić swej działalności biznesowej na kołku. By to osiągnąć warto przeprowadzić profesjonalny audyt systemów informatycznych przedsiębiorstwa.

Komu zlecić audyt?

W większych firmach, posiadających własne działy IT, zazwyczaj pierwsza myśl kierownictwa jest taka, że należy to zlecić właśnie jemu. Wszakże to informatycy, nie powinni mieć z czymś takim problemu, a my nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na jakichś zewnętrznych specjalistów.

I wszystko byłoby dobrze, gdyby w tym dziale znalazły się osoby, które już miały do czynienia z profesjonalnymi audytami systemów informatycznych w firmie, ale zazwyczaj tak nie jest, a to może skutkować tym, iż mimo włożonej pracy jej efekty będą daleko od zadawalających.

Dlatego o wiele lepiej takie Adanie zlecić zewnętrznej, wyspecjalizowanej firmie. Oczywiście, to są dodatkowe koszty, ale w porównaniu z tymi, które taki audyt systemów it potrafi zaoszczędzić, wydają się one betką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *