Edukacja Praca

Jak przebiegają szkolenia na podesty ruchome?

Szkolenia na podesty ruchome przeznaczone są dla pracowników, którzy pracują przy obsłudze podnośników różnego rodzaju, najczęściej są to podnośniki koszowe. Szkolenie tego typu przyda się również osobom zatrudnionym w firmach reklamowych bądź budowlanych czy tym, którzy zatrudnieni są jako instalatorzy.

Sam kurs nie trwa długo, bo około 2 lub 3 dni. W tym czasie kursant poznaje tajniki obsługi technicznej urządzenia oraz zagadnienia teoretyczne dotyczące jego budowy. Oprócz wiedzy dotyczącej podestów ruchomych nabywana jest również ta, która dotyczy zasad BHP oraz przepisów dozoru technicznego.

Szkolenia na podesty ruchome przeprowadza między innymi firma gizo.pl. Ta dopuszcza na nie osoby, które ukończyły co najmniej 18 lat i posiadają minimum wykształcenie podstawowe. Warto zaznaczyć, że wszyscy, którzy ukończą tego rodzaju kurs otrzymują pisemne zaświadczenia świadczące o zdobytych kwalifikacjach. Oczywiście pomimo iż na szkolenia takie wysyłani są zazwyczaj pracownicy z ramienia pracodawcy to trzeba zaznaczyć, że certyfikat może być wykorzystywany przy okazji różnych prac.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *