Dobre przedszkola z terapią ZA
Edukacja

Przedszkola dla dzieci z terapią ZA

Przedszkole Ursynów, położone tuż koło lasu kabackiego, mieści się w sporym budynku, stworzonym właśnie pod potrzeby tego typu placówki. Jest tam nie tylko przedszkole, ale również mieści się i żłobek. Otacza je spory teren, na którym umieszczono bezpieczny plac zabaw, na którym – o ile pogoda na to pozwala – prowadzone są zajęcia dla dzieci. Co ciekawe, zabawy mogą odbywać się nawet podczas deszczu, ponieważ na terenie placu zabaw znajdują się dwie zadaszone piaskownice. Tym, co wyróżnia ta placówkę od innych posiadających własne zaplecze terenowe, to padok dla kucyków. Jeśli chodzi o sam program edukacyjny, przedszkole Ursynów oferuje rozszerzoną podstawę, a nauka odbywa się poprzez zabawę. Oprócz standardowych rzeczy dla edukacji dziecka dochodzą także zajęcia z języka angielskiego.

Mamy tu również wybór zajęć dodatkowych, wybranych zarówno pod kątem starszych, jak i młodszych dzieci. Dla tych drugi przygotowano zajęcia umuzykalniające metodą Edwina Eliasa Gordona, jazdę na kucykach oraz zajęcia z logopedą. Dodatkowo istnieje opcja zorganizowania urodzin dla dziecka na terenie przedszkola. Wszystkie informacje prezentuje dokładnie profesjonalna strona internetowa przedszkola.

Nieco inne podejście do dziecka oferuje przedszkole integracyjne Warszawa. Tutaj edukować można dzieci z Zespołem Aspagera, a wykwalifikowana kadra prowadzi zajęcia terapeutyczno-edukacyjne. Grupy liczą sobie do ośmiorga dzieci, co pozwala pedagogowi na indywidualne podejście do każdego przedszkolaka, a wszystkie dzieci mogą liczyć na muzykoterapię, naukę języka angielskiego czy też oczywiście podstawy matematyki.

Przedszkole wykorzystuje takie nowatorskie metody edukacji jak integracja sensoryczna, kinezjologia edukacyjna, a także ruch rozwijający. Możliwe są także zajęcia dodatkowe, jak nauka gry na pianinie dla dzieci, treningi judo, sekcja szachowa czy też warsztaty naukowe Lego Fun.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *