przedszkole bemowo
Edukacja

Publiczne czy prywatne przedszkole?

Jakie przedszkole wybrać dla swojego dziecka? – to pytanie nurtuje wielu młodych rodziców, którzy wcześniej nie mieli styczności z tym tematem. Decyzja jest o wiele bardziej trudniejsza, gdy mieszkamy w większej miejscowości, a co za tym idzie, mamy więcej potencjalnych placówek do wyboru.

Kiedyś przedszkole zapewniało dziecku odpowiednie warunki rozwojowe, bądź też pomagało wyrównać ewentualne opóźnienia. Uczyło również kontroli emocji i wprowadzało maluszka do życia w społeczeństwie. Oprócz tego oczywiście głównym jego celem było przygotowanie dziecka do nauki w szkole podstawowej. Tak jest również dziś, jednak zmieniła się nieco struktura przedszkoli.

Powstaje coraz to więcej placówek prywatnych, często specjalistycznych. Modne w obecnych czasach stają się także przedszkola językowe. Dzieci już nie tylko mają możliwość nauki języka angielskiego, ale również innych jak np. francuski, hiszpański, niemiecki, włoski, rosyjski itp. Jest to bardzo dużym atutem.

Możemy zdecydować się zarówno na publiczne jak i prywatne przedszkole. Bemowo jest jedną z najbardziej rozwijających się dzielnic stołecznego miasta Polski, a co się z tym wiąże posiada bardzo szeroki zakres tego typu placówek.

Wiele takich punktów posiada dodatkowe programy, które rozwijają talenty dziecka, czy to sportowe, czy też związane ze sztuką, bądź muzyką. Poza tym niektóre z nich współpracują ze szkołami, dzięki czemu możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zaoszczędzić sobie w przyszłości kłopotów związanych z wyborem szkoły podstawowej dla naszego maluszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *