Ciekawostki

Renowacja antyków z drewna krok po kroku

Jak potwierdzają eksperci, dobre drewno może przetrwać nawet 200 lat. By jednak zachowało swoje właściwości niezbędna jest renowacja antyków wykonanych z tego surowca. Tylko wtedy będą się one cieszyć urokiem i funkcjonalnością.

Drewno jest najstarszym budulcem, jest również najtrwalszym i najlepszym materiałem bowiem pierwsze prace konserwatorskie na zdrowym drewnie odbywają się zwykle nawet po pierwszych kilkudziesięciu latach od powstania. To właśnie dlatego od wieków meble drewniane cieszą się tak ogromną popularnością – obecnie jeszcze większą cieszą się antyki z niego wykonane. Jeśli chcemy nabyć prawdziwe drewniane perły powinniśmy wybrać się na Warszawskie Targi Antyków – tam będziemy mieli okazję wybierać spośród setek a nawet tysięcy tego rodzaju przedmiotów.

Nie możemy jednak zapomnieć, że meble drewniane po jakimś czasie mogą wymagać odnowienia. Renowacja antyków pozwoli im przetrwać następne lata w całkowitej sprawności i pięknie. Jeśli chcemy meble odnowić samodzielnie konieczne będzie ich całkowite oczyszczenie. Następnie warto nanieść preparaty, które zabezpieczą je przez czynnikami zewnętrznymi czy uszkodzeniami. Zanim zaczniemy dekorować starą komodę czy drewnianą toaletkę warto dobrać w tym celu odpowiedni sprzęt i produkty – pamiętajmy, że różna struktura drewna będzie potrzebować innych produktów pielęgnacyjnych czy ozdobników. Przy niefortunnym ich doborze możemy doprowadzić tylko do zniszczenia okazałego antyku a jego renowacją będzie musiał zająć się profesjonalista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *