Ciekawostki Zdrowie

Rodzaje psychoterapii

 

Depresja od jakiegoś już czasu uznawana jest za chorobę cywilizacyjną. Tak samo rzecz ma się z różnego rodzaju uzależnieniami. To tylko niektóre ze schorzeń, które wymagają wizyty u psychologa bowiem bolączki codziennego życia często sprawiają, że przestajemy radzić sobie w ich rozwiązywaniu i niezbędna jest opinia osoby obiektywnej, znającej podstawy naszej psychiki.

W zależności od zaburzeń istnieją różne rodzaje terapii. Przykładowo, wspomnianą już depresję czy powstałe nagłe traumy leczyć będziemy na spotkaniach indywidualnych. To rodzaj zaburzeń, które mogą wynikać z różnych przyczyn, dlatego nie da się do nich podejść grupowo. Inaczej zaś będzie w przypadku na przykład uzależnień – w tym przypadku przydaje się psychoterapia grupowa w Warszawie, dzięki której chory leczy się wspomagając historiami podobnych do siebie osób.

Choroby na tle psychologicznym leczone są także w różnym zakresie czasu, brane jest tu pod uwagę także natężenie spotkań. W poradni cpp-moge.pl organizowane są spotkania zarówno raz w tygodniu jak i codziennie – wszystko zależy od potrzeb i możliwości chorego.

Trzeba pamiętać, że każdy problem da się rozwiązać, nie należy jednak go bagatelizować bowiem może się tylko pogłębiać. Nie wstydźmy się wyciągnąć ręki po pomoc, psychologowie są właśnie od tego, by nam pomóc. To właśnie dzięki psychoterapii, zarówno tej indywidualnej jak i grupowej możemy zobaczyć świat znowu w kolorowych barwach a drobne uciechy sprawią, że na naszych twarzach znowu pojawi się uśmiech.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *