Trener kulturystyki
Hobby Sport

Dlaczego sport jest tak potrzebny w naszym życiu?

 

Sport uprawia każdy. O technice sportowej możemy mówić nie tylko w przypadku uprawiania boksu czy uczęszczając na fitness, ale towarzyszy on w naszym życiu nawet podczas szybkiego marszu czy spokojnego spaceru po parku.

Z tym, że aktywność fizyczna jest niezbędna w życiu każdego człowieka zgodzi się każdy medyk, wiemy o tym także my sami. Sport dodaje nam energii, witalności, orzeźwia i sprawia, że w naszym organizmie wręcz buzują endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Sport to również wyśmienity sposób na zachowanie smukłej sylwetki, odpowiedniej kondycji mięśni czy spalenie kilku zbędnych kilogramów. Co więcej, uprawianie jakiejkolwiek dyscypliny sportowej poprawia stan naszego zdrowia i sprawia, że choroby nie czepiają się nas tak często.

Udowodniono na przykład, iż uprawianie sportu wpływa korzystnie na układ krążenia i układ oddechowy. Ma dobroczynny wpływ na mięsień sercowy i dotlenienie organizmu. Warto też wspomnieć o wzmocnieniu układu kostnego czy stawowego. Jego zaletą jest także świetny wpływ na skórę – wystarczy spojrzeć na osoby, które uczęszczają na przykład na kurs instruktora fitness w Akademii Sportu. Ich skóra jest sprężysta, odżywiona i jędrna, nie widać u nich nawet najmniejszej zmarszczki, nie mówiąc o niekorzystnym cellulicie.

Jak widać uprawianie sportu posiada szereg zalet, które wręcz uzależniają nas od jego uprawiania. Z czasem staje się on sposobem na życie, uzależniającym czynnikiem, który w procesie dbania o własne życie zajmuje czołowe miejsce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *