sport
Sport

Sportowe perypetie

„Sport to zdrowie” nie raz powtarzali mi to rodzice, dlatego postanowiłem się do tego idealnie dostosować. Moim zdaniem na sport trzeba poświęcać dużo czasu, dlatego ja staram co dzień przynajmniej kilkanaście minut intensywnie ruszać się. Ze sportu jednak można również żyć, nie dosyć iż będzie to nasza pasja to w dodatku będziemy mogli na niej zarobić. Najlepiej jest zacząć od wgłębienia się w to co robimy, aby zarabiać na sporcie trzeba być w tym naprawdę dobry. Następnym krokiem będzie osiągnięcie jakiegoś sukcesu. Już na tym etapie, będąc zawodowym sportowcem, łatwo jest przyciągnąć jakiegoś sponsora, po to aby mieć od niego dodatkowe pieniądze. Jednak nie zawsze da się w taki sposób zarobić i nie na każdej dyscyplinie sportu, nawet dużo pracy własnej nie zagwarantuje nam sukcesu, dlatego warto jest się zastanowić nad wyrobieniem sobie licencji profesjonalnego trenera. Po to aby zrobić takiego rodzaju licencję trzeba przejść odpowiedni kurs.

W moim przypadku był to kurs trenera personalnego, tak w ogóle to zaczynałem od siłowni a kończyłem na podnoszeniu ciężarów, moją karierę przerwała paskudna kontuzja pachwiny, przez którą musiał zapomnieć o wyczynowym uprawianiu sportu. W takim wypadku nic innego mi nie zostało tylko wyrobienie odpowiedniego kursu. Musiałem znaleźć sposób na dalsze życie a kurs trenera personalnego dał mi możliwość na ćwiczenie z innymi młodymi zawodnikami.

Moim zdaniem na sporcie nawet mało popularnym można zarobić dobre pieniądze. Ważne jest jednak jak traktujemy sport, jeżeli będzie on tylko maszynką do robienia pieniędzy, to prędzej czy później coś się nie uda. Dla mnie sport to przede wszystkim pasja, dlatego jestem w stanie uczyć inne osoby w taki sposób aby ich zainteresować tym sportem.  Moim zdaniem aspekt psychologiczny w pracy trenera jest niesłychanie ważny, bez tego nie da rady szczególnie na młodym człowieku wywrzeć odpowiedniej odpowiedzialności oraz odpowiedzialności.

Kurs trenera personalnego dał mi możliwość na dalsze rozwijanie się w sporcie, dlatego zachęcam każdego kto lubi jakąś dyscyplinę sportową i czuję się w niej dobrze aby wyrobił sobie takiego rodzaju kurs. Daję on możliwości na legalną pracę w wielu ośrodkach szkoleniowych, jeżeli jesteśmy w tym dobrzy na pewno zarobimy godziwe pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *