rozwód bez orzekania o winie a alimenty
Prawo Usługi

Sprawa rozwodowa – gdy małżonkowie chcą dojść do porozumienia

Do rozpadu małżeństwa może dojść z różnych przyczyn. Zawsze należy jednak dążyć do porozumienia. Zarówno dla dobra swojego, jak i dzieci. Pomóc w tym może renomowana kancelaria adwokacka.

Odpowiednio dobrany adwokat przeprowadzi rozwód bez orzekania o winie. W jego przypadku obie strony chcą się porozumieć, dlatego nie wysuwają żadnych żądań. Zgodnie uznają ponadto, że do rozpadu małżeństwa doprowadziła wspólna postawa, nie zaś konkretne wydarzenie bądź postępowanie męża, bądź żony.

Taka sytuacja pozostawia ogromną swobodę w dopracowywaniu szczegółów rozwodu. Jest to ważne zwłaszcza ze względu na dzieci. Byli małżonkowie mogą bowiem ustalić warunki opieki. Bez narzucania tego przez sąd.

W sieci często poruszane są również kwestie finansowe. Mowa tu o sytuacji typu „rozwód bez orzekania o winie a alimenty”. Oczywiście są one możliwe, jednak ich wysokość oraz sposób wypłaty jest zazwyczaj ustalany między stronami. Pozwala to wypracować porozumienie, które będzie korzystne zarówno dla męża, jak i żony. Ważną rolę ma tu do odegrania właśnie adwokat. To on podpowiada konkretne rozwiązania, a także wskazuje sposoby ich realizacji. Skupia się on ponadto na niezbędnych formalnościach, które, jak w każdej sprawie rozwodowej, muszą zostać załatwione.

Jak więc widać, wybór dobrej kancelarii adwokackiej pozwoli uporać się z wieloma trudnościami. Jest to również sposób na uniknięcie wszelkich komplikacji, które mogą niepotrzebnie wydłużyć całe postępowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *