szpital ortopedyczny Warszawa
Zdrowie

Szpital ortopedyczny przekształcono na Covidowy

Planowane operacje są odwoływane, nieprzyjmowani są również pacjenci, którzy muszą podlegać hospitalizacji. Funkcjonuje jedynie SOR, by służyć w nagłych potrzebach. Tak bardzo często wygląda dzisiaj rzeczywistość, jeśli przyjrzymy się działalności licznych szpitali na terenie całego kraju. Dochodzi wręcz do skrajnych sytuacji, w których szpitale typowo specjalizacyjne przekształcane są na te dla pacjentów z koronawirusem. Nie zawsze personel jest właściwie wyszkolony do ich obsługi, tym bardziej, jeśli popatrzymy na schorzenia ortopedyczne i choroby układu górnych dróg oddechowych.

Kolejnym problemem jest brak personelu medycznego. Część lekarzy ma koronawirusa, część jest na kwarantannie. Istnieje też ogromna liczba personelu, który nie może podjąć pracy zawodowej ze względu na małe dzieci pozostające w domu – dzisiaj szkoły są przecież zamknięte i pozostaje nauka zdalna.

Gdzie mają szukać pomocy chorzy, którzy wymagają szybkiej diagnostyki ortopedycznej, skoro liczne szpitale zostały zmienione na te Covidowe? Alternatywą pozostaje prywatny szpital ortopedyczny. Warszawa ma ich na szczęście kilka. Prywatne kliniki funkcjonują bez jakichkolwiek zakłóceń. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło typu „ortopeda warszawa prywatnie„, by znaleźć najbliższą placówkę, w której można uzyskać profesjonalną pomoc medyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *