ogolone nogi
Hobby Sport

Taniec towarzyski czy rozrywkowy?

 

Pasję tańcem zaszczepiły w nas przede wszystkim programy rozrywkowe, które od kilku już lat emitowane są w polskiej telewizji. Zmagania gwiazd i nabywanie przez nich umiejętności technik tanecznych spowodowało, że wielu z nas wstało z fotela i zapisało się na kurs tańca.

Istnieje wiele różnych technik tanecznych, niektórzy wybierają tańca towarzyskie, bo dobrze czują się wykonując precyzyjne ruchy, przy których umiejętności techniczne są niezwykle ważne. Inni zaś wolą swobodny rodzaj tańca rozrywkowego, dzięki któremu oprócz kroków ważne są ruchy i swoboda wyrażania emocji.

Technikę tańca powinniśmy dobierać przede wszystkim nie tylko biorąc pod uwagę naszą kondycję fizyczną (chociaż jest ona wielce istotna), ale w dużej mierze także naszą osobowość czy temperament. Introwertyk może się źle czuć tańcząc gorącą sambę a szalony ekstrawertyk nie dozna przyjemności wykonując walca angielskiego.

Oczywiście, osoby które na przykład decydują się na kurs instruktora tańca muszą posiadać wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą różnych technik tanecznych. Ci jednak, którzy traktują taniec jedynie jako sposób wolnego czasu czy pasję mogą kształcić się w wybranej odmianie, najbardziej pasującej do ich charakteru. Decydując się na zapisanie na kurs można wybrać jedną ze szkół, takich jak Zafirah, gdzie zatrudnieni specjaliści pomogą nam wybrać odpowiedni rodzaj tańca, który będzie dostarczał nam mnóstwa energii i przyjemności.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *