Edukacja

Dlaczego warto poznać język norweski?

Uczenie się języka obcego to proces długotrwały. Tym bardziej jeśli nie jest on powszechny – przykładem może być język norweski, którego nauka chociaż bez wątpienia będzie przyjemna i potrzebna to właśnie ze względu na małą popularność może potrwać dłużej.

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy poznać język norweski z pasji czy jest nam potrzeby na przykład w celach zawodowych – odpowiednia motywacja to klucz do sukcesu. Pamiętaj, że aby udoskonalać swoje kompetencje należy tego chcieć, dlatego kurs języka norweskiego nie może być koniecznością a samodzielnym wyborem.

Jeśli Twoja motywacja jest słaba lub brak Ci zapału, by rozpocząć naukę języka norweskiego, podsuwamy kilka jego zalet – może to ułatwi Ci podjęcie ostatecznej decyzji.

1. Język norweski jest jednym z najprostszych biorąc pod uwagę wszystkie kraje skandynawskie. Co więcej, gramatyka tego języka została dodatkowo uproszczona w 1972 roku,
2. Władając w sposób komunikatywny norweskim będziesz mógł również porozumieć się bez żadnych barier z mieszkańcami Danii czy Szwecji,
3. Znając język norweski będziesz miał możliwość znalezienia świetnej pracy w Norwegii (kraj ten wyróżnia się najlepszymi zarobkami biorąc pod uwagę całą Europę). Możesz też zdobyć dobrą pracę w Polsce bowiem coraz częściej rynek pracy upomina się o specjalistów władających tym właśnie językiem,
4. Korzystając z systemu nauki, jakim jest kurs jezyka norweskiego poznasz różne dialekty i przyswoisz naturalny akcent. Kurs możesz obyć w samym Oslo w szkole norkurs, poznając przy okazji to urokliwe miasto.
5. Znając język norweski możesz bez przeszkód zwiedzać Norwegię i odkrywać jej najdalsze zakątki (nie zapomnij pojechać nad słynne fiordy).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *