rękawice bokserskie
Sport

Warto trenować boks

Boks jest ciekawy

Boks to pasjonująca dyscyplina sportu, wielu ludzi uwielbia oglądać ją w telewizji. Jest wiele osób, które ćwiczą boks. Osoby, które nie ćwiczą boksu nie wiedzą jakiego wysiłku i poświęcenia wymaga ta dyscyplina sportu. Nie da się w łatwy sposób przebić do czołówki. Jest to bardzo ciężkie, w szczególności dla początkujących. Osobiście uprawiałem boks amatorsko, trwało to około 10 miesięcy, muszę przyznać, że było ciężko.

Jest kilka bardzo ciekawych elementów o których mało kto wie, a już na pewno nie wie jeżeli nie trenował boksu:

  • praca nóg, każdy mówi, że trzeba pracować nogami ale to jest taki nauczony slogan, coś co się po prostu powtarza. Jeżeli spytamy się takiej osoby na czym to polega, to najczęściej nie odpowie konkretnie. Dla każdego jest to coś innego, dla mnie prawidłowa praca nóg, to przede wszystkim ich ułożenie i poruszanie się po parkiecie. Trzeba poruszać się jak najmniej odrywając nogi od nawierzchni, wtedy mamy uczucie pływania po ringu. To jest dla mnie prawidłowa praca nóg
  • wyprowadzanie ciosów, jedna z najtrudniejszych rzeczy. Dlaczego? Przecież każdy potrafi wyprowadzać ciosy. Tak ale dobry cios to lata ćwiczeń. Pozornie łatwy lewy prosty, nie jest wcale taki prosty. Trzeba wielu godzin aby opanować jego wyprowadzanie i jeszcze więcej aby użyć go podczas walki.
  • kondycja i przygotowanie fizyczne to kolejny ważny element, nie bez przyczyny bokserzy to osoby które mają dużo masy mięśniowej, pozwala to wyprowadzać silniejsze ciosy. Ważny jest też balans, wraz z masą spada szybkość, ciężej uniknąć ciosu przeciwnika. W ten aspekt wchodzą też inne rzeczy takie jak siłownia, dieta, odpowiednia liczba treningów. Wytrzymałość to chyba najcięższa cecha do wybudowania. O ile siłę można dość szybko uzyskać na siłowni, to wytrzymałość buduję się dużo dłużej i jest to cięższe zadanie.
Coś dla bardziej zaawansowanych

Jeżeli jesteś już bardziej doświadczony i trenujesz kilka, kilkanaście lat. Chciałbym przedstawić ci dobry pomysł jak zarobić. Wielu dobrych, doświadczonych zawodników, bierze się za trenowanie. Jest to uzasadnione, jeżeli odnieśli sukces w boksie czemu nie spróbować nauczyć tego co umieją inne osoby. Na początek dobrze jest przejść kurs instruktora boksu. Daje to niesamowite możliwości. Jeżeli byliśmy dobrymi zawodnikami, to na pewno przyciągniemy dużą liczbę osób.  Sam kurs zapozna nas z teorią, jak dbać o naszych podopiecznych, jak dobrze ich wyszkolić. Nie polecam tego osobom, nie znającym się na boksie, nie jest to łatwa możliwość zarobienia pieniędzy, trzeba się na tym naprawdę dobrze znać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *