Ciekawostki

Jak wykonać ocieplenie stropu?

Jeszcze do niedawna ocieplenie stropu wykonywano z płyt wiórowych, drzewnych czy żużlu paleniskowego. Niestety metody te nie sprawdzały się w 100% i dochodziło do nieszczelnej izolacji, przez którą uciekało ciepłe powietrze.

Dzisiaj najczęściej w tym celu wykonuje się ocieplenie przy pomocy mat izolacyjnych. To o wiele bardziej wygodny i łatwiejszy w montowaniu materiał. Co więcej jest bardziej trwały i skutecznie zapobiega przedostawaniu się ciepłego powietrza na zewnątrz budynku. Trzeba zaznaczyć jak ważne jest ocieplenie stropu bowiem to właśnie na najwyższe kondygnacje ucieka większość wygenerowanego ciepła. Jeśli więc izolacja przebiegnie nieprawidłowo, spowoduje to nie tylko jego utratę, ale i zwiększy koszty ogrzewania.
Ocieplenie stropu przy pomocy mat izolacyjnych, takich jakie proponuje na przykład Aluthermo jest niezwykle trwałe – wiadomo przecież, że inwestycja tego rodzaju dokonywana jest raz na przestrzeni kilkudziesięciu nawet lat. Ponadto trzeba jasno zaznaczyć, że instalacje tego rodzaju powinny być wykonywane przez wyspecjalizowane firmy. Właściciele nieruchomości bardzo często wykonują je samodzielnie jednak wiadomym jest, że montaż bez doświadczenia spowoduje tylko nieskuteczne ocieplenie domu. Warto więc zaufać fachowcom, którzy nie tylko sprawnie zamontują niezbędne konstrukcje, ale podpowiedzą także, jaki rodzaj termoizolacji sprawdzi się najlepiej w przypadku danego typu domu. Pamiętaj, że przez złe ocieplenie ucieknie nawet 30% wytworzonego ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *