Profesjonalne studio fotograficzne
Fotografia

Wyposażenie studia fotograficznego

Każdy, kto myśli o pracy w zawodzie fotografa musi wiedzieć jedno. Musi liczyć się z tym, że nie wszystkie zdjęcia będą mogły być robione w plenerze. Z pewnością każdemu, kto wykonuje zdjęcia hobbystycznie czy też zawodowo marzy się duże, przestronne studio. Trzeba jednak widzieć o jednym, utrzymanie takiego studia nie jest tanie.

Na początek lepiej wynajmować od czasu do czasu studio fotograficzne, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić trochę gotówki i przeznaczyć ją na odpowiedni sprzęt fotograficzny. Poniżej lista elementów, które są niezbędne, aby wyposażenie studia fotograficznego było profesjonalne.

OŚWIETLENIE
To element, który odgrywa w studiu fotograficznym bardzo ważną rolę. Jako, że jesteśmy początkującymi fotografami, wystarczą nam lampy z światłem ciągłym. Dzięki temu, że wykorzystywane są w nich normalne żarówki, nie będziemy ponosić dodatkowych kosztów. Jest jednak jeden podstawowy minus, bowiem korzystając z takich lamp trzeba dokładnie ustawić ISO, a więc wymagają od fotografa o wiele więcej uwagi oraz nakładu pracy.
Dlatego też bardziej doświadczeni fotografowie decydują się na zakup nieco droższego oświetlenia. Chodzi o lampy błyskowe. Ich działanie jest identyczne, jak w przypadku lamp błyskowych w aparatach. Jedyną różnicą jest moc światła, jaką nam gwarantują. Oprócz tego, lampy błyskowe mają jedną podstawową zaletę. Nie musimy dodatkowo przestrajać aparatu, co pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

SPRZĘT
Jeśli chcemy być dobrym fotografem, to musimy oprócz wyżej wymienionych elementów posiadać odpowiedni sprzęt. Aparat musi być dobrej jakości, ale oprócz niego musimy posiadać szereg innego, dodatkowe wyposażenia. Obowiązkowo musimy posiadać statyw, różne tła, płaszczyzny.

Pamiętajmy jednak o jednym, że nawet najlepszy sprzęt i bardzo dobrze wyposażone studio fotograficzne nam nie pomoże, jeśli nie będziemy posiadać odpowiednich umiejętności. A ich zdobycie jest możliwe tylko w jeden sposób. Trzeba przede wszystkim robić dużo zdjęć. Tylko w taki sposób można osiągnąć odpowiedni poziom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *