Usługi

Zadania fotografa ślubnego

Jak wiadomo fotograf to osoba zajmująca się zawodowo wykonywaniem zdjęć wszelkiego rodzaju, ich obróbką i wywoływaniem. Wykonuje zdjęcia do dokumentów takich jak dowód osobisty, legitymacja, paszport, prawo jazdy itp. oraz zdjęcia na imprezach okolicznościowych jak np. chrzciny, komunie, śluby, a także zdjęcia szkolne, poza tym różnego rodzaju zdjęcia reportażowe, reklamowe i portrety.

Bardzo wielu fotografów coraz częściej skupia się tylko na jednym rodzaju wykonywanych fotografii. Najczęstszą specjalizacją z jaką możemy się spotkać jest fotografia ślubna lub fotografia artystyczna. Fotograf pracujący w studio fotograficznym oprócz robienia zdjęć, zajmuje się również ich wywoływaniem i tworzeniem odbitek z materiałów dostarczanych przez klientów, wszelkiego rodzaju obróbką zdjęć tj. retuszem, zmianą kolorów, dodawaniem bądź usuwaniem elementów, odświeżaniem starych fotografii itp. oraz dodatkowo materiałów, które są związane z branżą fotograficzną czyli filmów, kart pamięci, ramek na zdjęcia, albumów do zdjęć, środków do konserwacji aparatów itd.

Zdjęcia ślubne Warszawa – parę słów o cenach itp.

Zarobki fotografów zależą od charakteru wykonywanej pracy. Są one bardzo zróżnicowane. Najczęściej fotograf ustala indywidualną kwotę za każde wykonane zlecenie, wtedy wysokość dochodu zależy od liczby zleceń. Przy stałej współpracy z daną firmą wysokość wynagrodzenia zależy od  podpisanej umowy. Natomiast pensja fotografów, którzy współpracują z czasopismami jest dosyć często uzależniona od liczby wykonanych zdjęć umieszczonych w gazecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *