dezynfekcja pomieszczeń
Zdrowie

Zadbaj o czyste powietrze w swoim domu!

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że rosnące zanieczyszczenie powietrza może w znaczący sposób wpłynąć na kondycję naszych organizmów. W końcu powietrze jest nam niezbędne do życia, jeśli więc znajduje się w nim wiele szkodliwych składników, może to odbić się na naszym zdrowiu. Co jednak najważniejsze, istnieją sposoby na to, aby minimalizować wpływ tych zanieczyszczeń.

Nie są związane one jednak ze zmianą trybu życia i pracy, polegającą między innymi na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii czy też zmniejszania ilości plastiku. Oczywiście jest to bardzo ważne, jednak w dzisiejszym tekście skupimy się na domowych urządzeniach, dzięki którym możemy oddychać znacznie czystszym powietrzem.

Jakie sprzęty do domu kupić?

 

Chcemy wskazać na trzy najpopularniejsze grupy urządzeń, które bez żadnych problemów można obsługiwać w domu. Pierwszym z nich będzie oczyszczacz powietrza. Jak sama nazwa wskazuje, jego praca skupia się na eliminowaniu drobinek zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Mowa tu między innymi o pyłach czy też tak zwanym elektrosmogu. Urządzenia domowe wyróżniają się przeważnie kompaktowymi wymiarami, choć w sklepach znaleźć można również modele większe.

Przed wydaniem pieniędzy należy oczywiście przeanalizować ich podstawowe parametry techniczne, takie jak moc czy też zasięg działania. Nie bez znaczenia będą również ewentualne funkcje dodatkowe. Na rynku oferowane są między innymi oczyszczacze powietrze z nawilżaczem czy też jonizatorem.

Sporym zainteresowaniem cieszy się również tak zwana dezynfekcja UVC, za którą odpowiadają specjalne lampy. Generują one promieniowanie, które eliminuje bakterie, wirusy oraz zanieczyszczenia. W efekcie, oddychać możemy czystym i świeżym powietrzem. A wszystko za sprawą niewielkiego, przenośnego urządzenia, którego design jest niezwykle nowoczesny. Co jednak najistotniejsze, taką lampę możemy położyć wszędzie. Działa ona bowiem całkowicie bezprzewodowo.

Dzięki technologii UVC, możliwe staje się nie tylko usunięcie zanieczyszczeń, ale również czynników chorobotwórczych. Podobne efekty pozwala uzyskać ozonowanie pomieszczeń, realizowane przy użyciu odpowiednio dobranego ozonatora. Jak można się domyślić, generuje on ozon, który wyróżnia się właściwościami bakteriobójczymi. Na rynku znajdziemy wiele modeli sprzętów, dostosowanych do pracy w budynkach mieszkalnych, w salonach usługowych (np. w salonie fryzjerskim), biurach, placówkach szkolnych, pojazdach i wielu innych miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *