żylaki powikłania
Zdrowie

Żylaki – najczęściej występujące powikłania

Chociaż najczęściej uważamy, że żylaki to jedynie dolegliwość mało estetyczna to trzeba wyraźnie zaznaczyć, że nieleczone bądź leczone nieprawidłowo mogą doprowadzić do trwałego unieruchomienia pacjenta a nawet zgonu.

Na konsultację z profesjonalnym medykiem, na przykład do gabinetu Wasylkowscy warto udać się już w momencie pojawienia się pierwszych objawów. Wcale nie muszą to być widoczne, niebieskie pręgi na nogach. Często zwiastunem choroby żylnej jest przewlekły ból kończyn dolnych oraz pojawiające się pękające naczynka, czyli tak zwane pajączki. Same żylaki są dopiero tak naprawdę ostatnim stadium.

Żylaki powinny być bezspornie usuwane. W innym przypadku może dochodzić do ich krwotoków, owrzodzeń, stanów zapalnych, ogromnego bólu zakrzepicy czy zatorowości płucnej – te dwa ostatnie powikłania mogą doprowadzić pacjenta do śmierci.

Oczywiście trzeba również wspomnieć o mało estetycznym wyglądzie samych kończyn dolnych. To nie rzadko granatowe, sine pręgi z uwypukleniami i wybroczynami. Nie pociesza również fakt, iż żylaki zazwyczaj pojawiają się u kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *