bombki-decoupage
Edukacja

Bombki i ozdoby choinkowe

Szukasz sposobu na stworzenie świątecznej atmosfery w swoim domu w okresie świątecznym? Jeśli tak, dlaczego nie spróbować zrobić własnych ozdób choinkowych DIY! Przy użyciu zaledwie kilku materiałów i odrobiny kreatywności możesz stworzyć wyjątkowe dekoracje, które sprawią, że Twój dom będzie naprawdę wyjątkowy podczas świąt.

Ozdoby choinkowe DIY

Od wieńców i girland po bombki czy papierowe ozdoby — istnieje wiele sposobów tworzenia kreatywnych dekoracji przy użyciu przedmiotów znalezionych w domu lub w lokalnym sklepie z wyrobami rzemieślniczymi, lub supermarkecie. Dobrą wiadomością  jest to, że nie musisz być ekspertem w dziedzinie rękodzieła – wystarczy odrobina wyobraźni i odpowiednie materiały. Dzięki łatwym do wykonania instrukcjom znalezionym w Internecie nawet początkujący majsterkowicze mogą błyskawicznie stworzyć piękne ozdoby świąteczne. Więc chwyć te nożyczki i zacznij dodawać dodatkowy świąteczny blask – z dekoracjami świątecznymi DIY wszystko jest możliwe!

Jakie ozdoby można wykonać z dziećmi?

Ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia! Mamy jednak dla ciebie kilka propozycji:

  • Papierowe śnieżki,
  • bombki ze styropianowej bazy
  • zimowe witraże
  • Laurka dla Świętego Mikołaja
  • aniołek lub krasnal z włoczki

Wspólne wykonywanie ozdób choinkowych to okazja do nauki kolorów, posługiwania się nożyczkami, zabawy z brokatem. To także świetny trening kreatywności i zdolności manualnych Twojego dziecka. Czas spędzony razem jest bezcenny, a pięknie przyozdobiony dom wzbogaci rodzinną atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *