robot spawający
IT

Oszczędność czasu i pieniędzy – porównanie robotów spawalniczych ze spawaniem ręcznym

W porównaniu ze spawaniem ręcznym zrobotyzowane spawanie jest bezpieczniejsze, szybsze, dokładniejsze i poprawia zwrot z inwestycji. Nowoczesne roboty spawające czynią ten proces zautomatyzowanym, więc nie potrzeba żadnych przerw w produkcji, a to skraca czas realizacji i oszczędza pieniądze.

Robot spawający i automatyzacja – jak możesz skorzystać z tego połączenia?

W ciągu ostatnich kilku lat wiele firm zwróciło się w stronę automatyzacji jako środka przyspieszającego produkcję i oszczędzającego pieniądze. Jednak zazwyczaj automatyzują montaż i inne procesy, zapominając o spawaniu zrobotyzowanym jako opcji. Co jest błędem, biorąc pod uwagę, jak wiele korzyści daje robot spawalniczy z całą automatyzacją, którą wnosi w procesy produkcyjne.

Spawacze muszą być dobrze wyszkoleni, aby dobrze wykonać swoją pracę – a tych naprawdę wykwalifikowanych często są braki. Gdy stosuje się półautomatyczne procesy spawania, przespawanie jest częstym błędem, który kosztuje firmę dużo pieniędzy w postaci zmarnowanych materiałów i robocizny. W pełni zautomatyzowane spawanie z wykorzystaniem takich narzędzi jak robot spawalniczy Panasonic to idealne rozwiązanie, pozwalające na precyzyjne, powtarzalne spoiny i eliminujące konieczność przeróbek.

Co zyskasz decydując się na zrobotyzowane stanowisko spawalnicze?

Należy jednak pamiętać, że przemysłowe roboty spawalnicze nigdy w pełni nie zastąpią spawania ręcznego. Zawsze będą istniały wyjątkowe projekty, które wymagają szybkiego myślenia i adaptacji spawacza, ale w przypadku powtarzalnych zadań spawalniczych automatyzacja spawania oferuje szereg korzyści.

Części spawane przez roboty są precyzyjne, co zmniejsza potrzebę dodatkowej obróbki. Ponadto robotyzacja spawania pozwala na pracę w trybie ciągłym. Poza tym, jeśli chodzi o spawanie – błąd ludzki jest kosztowny, zarówno pod względem czasu, jak i materiałów. Roboty obsługujące stanowisko spawalnicze Panasonic są precyzyjnie zaprogramowane, co eliminuje problem nadmiernego spawania i inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *