odzież motocyklowa
Motoryzacja

Jak dobrać kombinezon motorowy?

Chociaż jedyny obowiązkowym elementem wyposażenia motocyklowego jest kask, to oprócz niego warto zainwestować również w kombinezon motocyklowy, który znacząco poprawia komfort jazdy oraz jej bezpieczeństwo.

Dlaczego warto kupić kombinezon motocyklowy? To przede wszystkim ochrona, która chroni nas przed wiatrem czy niskimi temperaturami. Ale też chroni nas przede wszystkim w przypadku ewentualnego wypadku, przed obrażeniami, które możemy odnieść. Dobrze dobrany kombinezon dainsese, może ochronić nas przed skaleczeniami, złamaniami kości, jak również otarciami skóry. Kombinezon powinien posiadać wzmocnienia, które amortyzują siłę upadku.

Kombinezon wykonany jest zazwyczaj ze skóry lub tekstyliów. W przypadku kombinezon dainese, który jest jednoczęściowy, będzie on lepiej chronił. W przypadku kombinezonów dwuczęściowych możemy ściągnąć górę w dowolnej chwili. Nie zaleca się poruszania w samej kurtce z kombinezonu dwuczęściowego, bo jest ona krótka i źle chroni. Dwuczęściowe kombinezony spinają się ze sobą, ale tylko w komplecie. Zamek taki umieszczony jest zazwyczaj powyżej linii bioder.

W jaki sposób dobrać kombinezon motocyklowy? Powinien mieć on odpowiedni rozmiar. Nie powinien być zbyt luźny, bo wtedy nie zapewni nam w razie upadku ochrony. W przypadku kombinezonów skórzanych, powinien on być na początku dobrze dopasowany, bo skóra dopasuje się do nas i rozciągnie. Po dopasowaniu kombinezon będzie lepiej leżał. Przymierzmy kilka kombinezonów i sprawdźmy, który lepiej leży. Długość rękawów nie powinna być zbyt krótka. Jeśli kupujemy kombinezon przez internet, koniecznie dokładnie się wymierzmy, żebyśmy nie zakupili niedopasowanego kombinezonu. Bo taki będzie nas źle chronił, nie róbmy tego w pośpiechu, a na spokojnie. Zmierzmy się i wybierzemy odpowiedni dla nas model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *